WYDARZENIA

24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły- 1. PSP AK. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, a po nabożeństwie odbyła się uroczysta akademia. Występy uczniów nawiązywały do 75. rocznicy ostatniego zrzutu alianckiego dla 1. PSP AK i do 75. rocznicy bitwy szczawskiej.
Na akademii zostały również wręczone nagrody laureatom konkursu fotograficznego : "Zrzuty alianckie- historia w obiektywie."

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją, tekst „TO PRZEŻYŁO J EDNO POKOLENIE DRUGIE PRZERABIA W SERCU I PAMIĘCI”

20 stycznia odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tłumnie przybyli zaproszeni goście, a przedszkolaki i uczniowie klas młodszych w tym dniu zaserwowali swoim dziadkom wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje. Dziadkowie ze wzruszeniem przenieśli się w lata swej młodości. Na koniec wszyscy odśpiewali "Sto lat" i wręczyli przygotowane laurki i prezenty. Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych i klas młodszych przygotowały dzieci do występów, a poczęstunek dla gości zapewnili rodzice.

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stoją i ludzie na scenie

20 grudnia w piątek odbyła się uroczysta akademia bożonarodzeniowa. Uczniowie klasy VI B pod opieką księdza Radosława Bobka przygotowali i przedstawili jasełka, które wprowadziły całą społeczność szkolną w ciepły klimat najpiękniejszych w roku Świąt Bożego Narodzenia.

Obraz może zawierać: 3 osoby, boisko do koszykówki

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczawie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie klasy V, pod kierunkiem wychowawcy i jednocześnie nauczyciela bibliotekarza – mgr Stanisławy Chlipały. Uroczystość przebiegła w radosnej atmosferze.

Obraz może zawierać: 12 osób, ludzie siedzą

Dnia 06.12.2019 roku uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie odwiedził Mikołaj.

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

SKO! Lubię TO!

Debet, karta płatnicza, inflacja, zmniejszenie siły nabywczej pieniądza…te pojęcia już są znane naszym uczniom. W piątek 15.11, w ramach działalności SKO w naszej szkole, odbyło się spotkanie z pracownikami Banku Spółdzielczego w Limanowej. Panie, z oddziału Banku w Kamienicy, w przystępny sposób przedstawiły uczniom trudne pojęcia związane z bankowością oraz przybliżyły zasady funkcjonowania banku. Nie obyło się również bez tematu oszczędzania, gdyż to on najbardziej interesuje dzieci, które oszczędzają swoje pieniądze w SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej. Dziękujemy Paniom za prelekcję i przybliżenie uczniom tematów związanych z bankowością.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ekran i w budynku

 

W dniach 18 - 20.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka artykułów dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu limanowskiego pod hasłem: "Dobro zawsze wraca". Zebrane artykuły zostaną wręczone przez Św. Mikołaja podczas zorganizowanego 7 grudnia spotkania mikołajkowego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i okazali serce oraz zrozumienie ofiarując produkty spożywcze, artykuły papiernicze, szkolne.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Szkolne Koło Caritas

 

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, drzewo i na zewnątrz